TIBBİ BİRİMLER

Beslenme ve Diyet

Halk arasında sadece kilo sorunu olanların başvurması gerektiği düşünülen branşımız, sanılanın aksine sağlıklı tüm bireylerin hatta çocukluk çağından itibaren düzenli takip edilmesi gereken bir disiplindir. İnsan ne kadar düzenli, sağlıklı ve kontrollü beslenirse gelecekte olası her türlü hastalıktan da bu ölçüde korunabilecektir.

Bu sebepten Beslenme ve Diyet alanı Özel Siirt Hayat Hastanesi tarafından son derece önemsenmiş ve alanında son derece bilgili ve tecrübeli bir Uzman ile çalışılmaktadır

Bölgemizde son derece sık görülen Şeker (Diyabet) Hastalığı, Kalp ve Damar Hastalıkları, Yüksek Tansiyon gibi durumlarda uygulanan Kişiye Özel Beslenme Programları ile hem tedavi desteklenmekte hem de halkımızın sağlıklı bir yaşam sürebilmesi amaçlanmaktadır.

Bunun yanında Aşırı Şişmanlık (Obezite) için Sağlıklı Zayıflama Programları, Aşırı Zayıflık için Sağlıklı Kilo Alma Programları, Çocuklara Özel Sağlıklı Beslenme Programları, Hamileler İçin Sağlıklı Beslenme Programları kliniğimizde titizlik ve başarıyla uygulanmakta ve takip edilmektedir.