TIBBİ BİRİMLER

İç Hastalıkları (Dahiliye)

İç hastalıkları tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden geniş kapsamlı bir bilim dalıdır. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hipertansiyon, mide bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, kas ve iskelet sistemi hastalıkları, şeker hastalığı ve obezite gibi çok geniş yelpazedeki hastalarımızın; ayaktan ve yatarak ilk muayene ve tetkiklerinin yapıldığı, teşhis konularak tedavilerinin düzenlendiği, hastaların hastalıklar ve önlemleri hakkında bilgilendirildiği ve gerekli koşullarda sevk edildiği bölümdür.

Özellikle şehrimizde sık görülen ve halkımızın sağlıklı ve kaliteli yaşamasını engelleyebilen Şeker (Diyabet), Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon), Mide ve Bağırsak Hastalıkları, Tiroid Hastalıkları, Karaciğer Hastalıkları, Astım ve Bronşit gibi hastalıklarda Uzman Hekim ve diğer sağlık personelimiz, deneyimleri ile poliklinik, yatan hasta, yoğun bakım hizmetleri ile haklımıza hizmet etmektedir.

Hastanemizde her gün poliklinik hizmeti veren iki uzman hekimimiz bulunmakta olup, bunun yanında Acil Servis, Yoğun Bakım ve Yatan Hasta Servis Hizmetlerinde de 24 saat koordine edilmektedir.