TIBBİ BİRİMLER

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hastanemizde konusunda deneyimli uzman hekimler tarafından her gün poliklinik hizmeti verilmektedir. Kadın hastalıkları ve doğumla ilgili tüm acil vakalar ve doğumlar gece ve gündüz sürekli olarak modern yöntemlerle takip edilmektedir. 24 saat hastanede hizmet veren anestezi ekibi, istendiğinde doğumlarda, ağrısız (epidural) anestezi seçeneğini de sunmaktadır.

Aynı zamanda bu poliklinikte amacımız; hastalarımızı menopoz konusunda aydınlatmak, soru ve sorunlarını cevaplamak, bu dönemi mutlu ve sağlıklı geçirmeleri için gereken tetkik ve tedavileri uygulamaktır.

Hizmetimizde temel hedefi, teknolojinin mevcut imkanlarını kullanarak, tanı ve tedavi hizmetlerini başarıyla uygulamaktır.

Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde verilen hizmetler; kadın hastalıkları muayenesi, gebe muayenesi, doğum sonrası kontrol muayenesi, ultrasonografi, gebelerin ultrasonografik incelemeleri, gebelikte doppler ultrasonografi incelemeleri, gebelikte girişimsel işlemler, gebelere uygulanan testler, doğum, pap test (servikal yayma), endometriyal biyopsi, laparoskopi, histeroskopi, histerosalpingografi (HSG), rahim içi araç (RİA) takılması, günlük cerrahi işlemler, adet düzensizlikleri, ağrılı ve şiddetli adet kanamaları, genital bölgede oluşabilen kitle, akıntı ve ağrılı durumlar, kronik karın ve kasık ağrıları, kadınlık organları kanser taramaları, menopoz, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, doğum kontrol yöntemleri, rutin kadın sağlığı testleri yapılmaktadır.