TIBBİ BİRİMLER

Üroloji (Bevliye)

Böbrek, idrar borusu, idrar torbası (mesane), prostat, üretra, testis ve penis hastalıklarıyla ilgilenen bilim dalıdır.

Özel Siirt Hayat Hastanesi Üroloji Kliniğinde erkek ürogenital sistemi ve kadın üriner sistemi ile birlikte çocuk ürolojik hastalıkları da tedavi edilmektedir.

Böbrek ve idrar yolu hastalıkları, taş hastalığı, ürolojik kanserler, prostat hastalıkları, mesane fonksiyon bozuklukları ve idrar tutamama problemleri, çocuklarda gece idrar kaçırma, erkek cinsel işlev ve üreme bozuklukları gibi hastalıkların tanı ve tedavisi üroloji bölümümüzde uzman ve deneyimli kadromuzla en iyi şekilde tedavi edilmektedir.

 

Prostat Büyümesi Tedavisi

Prostat büyümesi 50 yaşından sonra her sağlıklı erkeğin fizyolojik olarak karşılaşabileceği bir durumdur. Bu rahatsızlığı başlayan çoğu erkek, idrarla ilgili problemleri nedeniyle yaşam tarzlarını değiştirmek zorunda kalırlar. Seyahat özgürlüklerini dahi tuvalete yakın olmak uğruna kısıtlayabilirler.

İyi huylu prostat büyümesinin yol açtığı bu durumlar çeşitli şekillerde tedavi edilebilir. Hangi tedavi yönteminin kullanılacağı, hastanın şikayetlerinin şiddetine, prostatın büyüklüğüne göre, hastanın isteği ve beklentisi de göz önüne alınarak, üroloji uzmanının değerlendirmesi sonucunda karar verilir. Bazı durumlarda ilaç tedavisi önerilirken bazı ilerlemiş hastalarda ise ameliyat en doğru yöntem olabilmektedir.

Toplumda maalesef sık karşılaşılan Prostat Kanserlerine ise hastaların şikayetlerini umursamaması sebebiyle geç tanınmakta, bu süre zarfında metastaz oluşabildiğinden dolayı tedavi edilse de yaşamı tehdit edebilecek sonuçlara sebep olabilmektedir. Bu sebepten, 50 yaşını geçmiş her sağlıklı erkeğin dahi düzenli aralıklarla Üroloji muayenesi yaptırması son derece önemlidir.